Protokół z obrad Sesji Rady Nr 14
PROTOKÓŁ
z obrad XIV Sesji Rady Miasta Sejny
odbytych w dniu 27 lutego 2004 r.
Obrady sesji rozpoczęły się 27 lutego 2004 r. o godz. 13.00
Obrady sesji zakończyły się 27 lutego 2004 r. o godz. 15.30
Obrady odbyły się w sali narad Urzędu Miasta Sejny.
W obradach udział wzięło 13 radnych, zgodnie z załączoną listą obecności.
Radni nieobecni na sesji:
- Pan Jacek Gniazdowski
Ponadto w obradach uczestniczyli:
- Pan Jan Stanisław Kap - Burmistrz Miasta Sejny
- Pani Halina Chomicz - Skarbnik Gminy Miasta Sejny
- Pani Aleksandra Kaklin - Sekretarz Gminy Miasta Sejny
- Pani Bożena Twardowska - Dyrektor Szk. Podst. Nr 1 w Sejnach
- Pani Renata Czeszkiewicz - Dyrektor Szk. Podst. Nr 2 w Sejnach
- Pan Krzysztof Tur - Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Sejnach
- Pani Beata Dźwilewska - Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1
- Pan Romuald Kisiel - Dyrektor ZGKMWiK w Sejnach
- Pani Jolanta Piktel - Przewodnicząca MKRPA w Sejnach
- Pani Janina Strzyżewska - Radca Prawny Urzędu Miasta Sejny
- Pani Elżbieta Miszkiel - Komenda Hufca ZHP Sejny
- Pan Arkadiusz Nowalski - Komenda Hufca ZHP Sejny
- Pani Teresa Ziniewicz Tur - Nauczycielka Gimnazjum Nr 1 w Sejnach
- Grupa uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Sejnach im. Jana Pawła II w Sejnach.
Obrady otworzył i im przewodniczył radny Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta Sejny wypowiadając następujące słowa:
“Otwieram obrady XIV Sesji Rady Miasta Sejny”.
Następnie stwierdził prawomocność obrad i przedstawił proponowany porządek obrad.
Rada Miasta Sejny jednogłośnie przyjęła porządek obrad XIV Sesji Rady Miasta Sejny.
Porządek obrad:
- Otwarcie obrad.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
- Przyjęcie porządku obrad.
- Sprawozdanie z prac Burmistrza Miasta Sejny od ostatniej sesji.
- Interpelacje radnych.
- Informacja o działalności harcerstwa na terenie miasta.
- Przyjęcie uchwały w sprawie sprawozdań z prac Komisji Rady Miasta za 2003 r. i przyjęcia planów pracy Komisji na 2004 r.
- Przyjęcie sprawozdania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2003 r.
- Przyjęcie programu działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2004 r.
- Przyjęcie uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.
- Odpowiedzi na interpelacje.
- Sprawy różne.
- Zakończenie obrad.
- Sprawy różne.
Do pkt 3.
Rada Miasta jednogłośnie przyjęła protokół z obrad XIII Sesji Rady Miasta Sejny odbytej w dniu 30 grudnia 2003 r.
Do pkt 4.
Burmistrz Miasta Sejny — Pan Jan Stanisław Kap — przedstawił sprawozdanie ze swoich prac od ostatniej sesji i informację o wydanych decyzjach za okres od 1 stycznia 2004 r. do 26 lutego 2004 r.:
- w dniach 8-9 stycznia 2004 r. odbyło się w Sejnach szkolenie przeprowadzone przez Władzę Wdrażającą i Euroregion “Niemen” w sprawie pozyskiwania funduszy z PHARE 2001 i 2002.
- dnia 22 stycznia 2004 r. odbyło się spotkanie Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Oprócz tradycyjnych tematów, które są poruszane na każdym spotkaniu zadawali pytania w sprawie:
- dopłat do oświetlenia ulicznego za 2003 r.,
- niedoszacowania dotacji,
- dożywiania dzieci.
- 2 lutego 2003 r. w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku odbyła się inauguracja programu profilaktycznego pn. “Bezpieczne przedszkole” opracowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy udziale Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Program pilotażowy jest realizowany przez 3 przedszkola z terenu Białegostoku.
- 10 lutego 2004 r. odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, na którym wstępnie omówiono organizację nowego roku szkolnego 2004/2005. Omówiono również likwidację Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sejnach a szczególnie los kadry pedagogicznej tej szkoły. Rozmawiali również o planie remontów w okresie wakacji.
- 12 lutego 2004 r. odbyła się promocja książki przygotowanej przez Pana Łukasza Sowulewskiego przy udziale sejneńskich pszczelarzy pt. “Pszczelarstwo na Sejneńszczyźnie”.
- 12 lutego 2004 r. odbyło się otwarcie kawiarenki internetowej “Ikonka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sejnach. W otwarciu uczestniczył wiceminister Szyszko.
Tego samego dnia odbyło się w Starostwie Powiatowym w Sejnach spotkanie z Panią Elżbietą Niedziejko — Prezesem Suwalskiej Izby Rolniczo — Turystycznej w sprawie planów inwestycyjnych na terenie powiatu sejneńskiego i realizacji zintegrowanego programu rozwoju turystyki i informacji turystycznej.
- 13 lutego 2004 r. pierwszą wizytę w Sejnach odbył poseł Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Zieliński. Na spotkaniu przestawił najważniejsze problemy miasta, które należy rozwiązać w tej kadencji Rady Miasta.
- 14 lutego 2004 r. odbyła się w Gimnazjum Nr 1 w Sejnach choinka osób niepełnosprawnych. Zabawa była bardzo udana przy ogromnej frekwencji dzieci i osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.
- 15 lutego 2004 r. w Domu Litewskim w Sejnach była obchodzona 85 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Litwę.
- 16 lutego 2004 r. w Białymstoku odbyło się roczne podsumowanie działalności Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Na tym podsumowaniu został przekazany nowy samochód dla Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach. Jest to już 3 samochód pozyskany przez naszą Komendę w ostatnich 3 latach.
- 19 lutego 2004 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się prezentacja funkcjonowania służby zdrowia w Hiszpanii na populacji 200 tysięcy osób, a więc ilościowo zbliżonych do ludności 3 powiatów (sejneńskiego, suwalskiego i augustowskiego). Prowadzący prezentację stwierdził, że można to przenieść na grunt polski.
- 19 lutego 2004 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sejnach. W zebraniu uczestniczył Komendant Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Trwają przygotowania do zakupu nowe sztandaru OSP.
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — przedstawił informacje o wydanych decyzjach Burmistrza Miasta Sejny za okres od 1 stycznia 2004 r. do 26 lutego 2004 r. (informacja w załączeniu).
Do pkt 5.
Radni złożyli następujące interpelacje i zapytania:
Radna Małgorzata Gruda
- Chce wiedzieć, jak wygląda sprawa zwrotu Synagogi i Domu Talmodycznego dla Żydowskiej Gminy Wyznaniowej? W prasie wyczytała, że Burmistrz Miasta otrzymał w tej sprawie jakieś propozycje.
- Jak kształtuje się subwencja na 1 ucznia w szkole podstawowej i gimnazjum w 2004 roku i jak to się ma do subwencji na 1 ucznia w 2003 r.?
- Z informacji Burmistrza Miasta wynika, że była powołana komisja przetargowa. Czego dotyczył przetarg?
Radny Romuald Jakubowski
- Jak daleko jest posunięta sprawa rozbiórki budynku komunalnego przy ul. Piłsudskiego w Sejnach?
Do pkt 6.
Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — na dzisiejsze posiedzenie zostali zaproszeni przedstawiciele harcerstwa, którzy przedstawią jak wygląda ich działalność na terenie naszego miasta.
Pan Arkadiusz Nowalski — członek Komendy Hufca ZHP w Sejnach —podziękował za zaproszenie na sesje Rady Miasta, na której będą mogli pochwalić się swoją działalnością i osiągnięciami. Cieszy się też z tego, że na sali są dyrektorzy szkół, którzy mogą dużo pomóc w ich działalności. Druh Arkadiusz Nowalski przedstawił informację na temat działalności harcerstwa na terenie miasta i powiatu. Od lutego 2004 r. na terenie miasta i powiatu działa Związek Drużyn, który jest konsekwencją rozwiązania Hufca Sejny. Nasze drużyny będą należeć do Hufca ZHP Augustów. Na naszym terenie oprócz drużyn ZHP działa 1 drużyna ZHR, z która nawiązali współpracę. Hufiec Sejny został rozwiązany, bo nie ma tylu drużyn, które mogą tworzyć hufiec. Mała ilość drużyn to brak kadry do prowadzenia tych drużyn. Z braku kadry nie powstała żadna gromada zuchowa. Gromady zuchowe to początek drogi każdego harcerza. Będą czynione starania, aby gromady zuchowe jak najszybciej zaczęły działać. Komenda Związku Drużyn ZHP w Sejnach zbiera się, co 2 tygodnie. W tej chwili Związek Drużyn w Sejnach liczy 120 harcerzy, z tego 60 harcerzy to mieszkańcy miasta. Drużyna zamiejscowe są prowadzone przez drużynowych z miasta. W ostatnim okresie powstała 1 drużyna w Jeglińcu i 2 drużyny w Karsnopolu w tym 1 drużyna Harcerskiej Służby Granicznej. W samych Sejnach funkcjonują 3 drużyny. W tej chwili harcerzem jest osoba do 45 roku życia. Po tym okresie przechodzi się do Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Drużyny działające w Sejnach to drużyny specjalnościowe, działające przy Straży Granicznej, Powiatowej Komendzie Policji i Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej. W swoje pracy duży nacisk kładą na pracę wychowawczą, ale bez współpracy ze szkołami i rodzicami trudno będzie osiągnąć wymierne efekty tej pracy.
Za swój sukces uważają zdobycie funduszy (około 5 tysięcy złotych) na zakup fantoma, który służy do nauki udzielania pierwszej pomocy. Jest to sprzęt, do którego brakuje tzw. wtyczki i kabel do współpracy z komputerem. Posiadanie takiego kabla to możliwość nauczania na najwyższym poziomie. Za pomoc w zakupie fantoma chce podziękować pracownikowi Komendy Powiatowej PSP a zarazem radnemu Rady Miasta Panu Rafałowi Sławińskiemu. Wspólnie z Powiatową Komenda PSP planują powstanie harcerskiej grupy ratowniczej. W swojej pracy starają się zakładać drużyny wielopoziomowe, które są bardziej trwałe. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Burmistrzem Miasta i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach. To dzięki tej współpracy mogli przeszkolić 3 instruktorów harcerskich. Te przeszkolenie zaowocowało tym, że zostało otwartych 10 prób instruktorskich.
Zwrócił się do dyrektorów szkół, aby nawiązać współpracę w celu powrotu drużyn harcerskich do pracy w szkołach. Nie da się prowadzić wychowania młodzieży i wychowania patriotycznego bez szkół.
Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował za współpracę i pomoc Burmistrzowi Miasta Sejny i wręczył srebrna odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa nadaną przez Komendanta Chorągwi ZHP w Białymstoku.
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — podziękował na przyznanie srebrnej odznaki Ruchu Przyjaciół Harcerstwa i zapewnił, że w dalszym ciągu będzie pomagał prężnie pracującemu harcerstwu na terenie naszego miasta.
Pani Weronika Pogorzelska — jest zainteresowana ile kosztuje kabel i wtyczka do komputera, która jest niezbędna do podłączenia fantoma do komputera?
Pan Arkadiusz Nowalski — jest to kwota około 2.000,- złotych.
Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — podziękował za obszerną informacje na temat działalności harcerstwa na terenie miasta i życzył powodzenia w dalszej pracy harcerskiej i wychowawczej.
Do pkt 7.
Pani Weronika Pogorzelska — Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej — przedstawiła sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej za 2003 r. i zapoznała z planem kontroli Komisji Rewizyjnej na 2004 r.
Pan Jacek Kozakiewicz — Przewodniczący Komisji Planu, Budżetu i Finansów — przedstawił sprawozdanie z prac Komisji za 2003 r. i przedłożył plan pracy Komisji Planu, Budżetu i Finansów na 2004 r.
Pani Małgorzata Gruda — Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Handlu i Ochrony Środowiska — przedstawiła sprawozdanie z prac Komisji za 2003 r. i zapoznała z planem pracy Komisji na 2004 r.
Pani Ewa Meyza — Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Spraw Socjalnych, Zdrowia i Kultury — przedstawiła sprawozdanie z prac Komisji za 2003 r. i plan pracy Komisji na 2004 r.
Rada Miasta Sejny jednogłośnie przyjęła sprawozdania z prac Komisji za 2003 r., plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2004 r. i plany pracy Komisji na 2004 r. (uchwala w załączeniu).
Do pkt 8.
Pani Jolanta Piktel — Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych — przedstawiła sprawozdanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach za 2003 r.
Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2003 r.
Rada Miasta Sejny jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2003 r. (uchwała w załączeniu).
Do pkt 9.
Pani Jolanta Piktel — Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach przedstawiła program działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach na 2004 r.
Pani Małgorzata Gruda — Przewodnicząca Komisji BPHiOŚ — poinformowała, że na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Handlu i Ochrony Środowiska zaproponowano następujące zadania do programu działania MKRPA w Sejnach na 2004 r.:
- dofinansowanie zakupu samochodu do przewozu osób, który będzie wykorzystany do dojazdów na zajęcia terapeutyczne i imprezy rekreacyjno-sportowe,
- nawiązanie współpracy z SP ZOZ Sejny w celu wykorzystania poradni psychiatrycznej przez objęcie poradami osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków,
- przeprowadzenie remontu świetlicy przy ul. Parkowej 5
- odbycie 2 razy w roku spotkań z Komisją Bezpieczeństwa Publicznego, Handlu i Ochrony Środowiska Rady Miasta Sejny,
- pisanie projektów do Europejskich Funduszy Strukturalnych w celu pozyskania funduszy na działalność MKRPA.
Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił projekt uchwały w sprawie planu działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Sejnach na 2004 r., w którym zostały uwzględnione powyższe zadań.
Rada Miasta Sejny jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie programu działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach (uchwała w załączeniu).
Do pkt 10.
Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił projekt uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.
Rada Miasta Sejny jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie najniższego wynagrodzenia pracowników samorządowych (uchwała w załączeniu).
Do pkt 11.
Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych udzielił Burmistrz Miasta Sejny — Pan Jan Stanisław Kap:
- Odnośnie mienia pożydowskiego tj. Synagogi i Domu Talmudycznego zostało wysłane pismo do Związku Wyznaniowego Gmin Żydowskich RP w sprawie rozwiązania problemu zwrotu w/w budynków. Odczytał treść korespondencji w sprawie zwrotu Synagogi i Domu Talmudycznego (pisma w załączeniu).
Pani Janina Strzyżewska — Radca Prawny Urzędu Miasta Sejny — na jednym ze spotkań padła sugestia, aby ogrodzić cmentarz żydowski. Pismo Burmistrza Miasta ma wyjaśnić, czy będzie to opieka, która była określona w poprzednim piśmie, czy pod słowem opieka jest budowa ogrodzenia. Jest to sprawa istotna z finansowego punktu widzenia.
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — bardzo ważną rolę w tej sprawie zaczął odgrywać Ośrodek Pogranicze w Sejnach. Pan Czyżewski jest w stałym kontakcie z Burmistrzem Miasta i Gminą Wyznaniową Żydowską.
Pani Janina Strzyżewska — Radca Prawny Urzędu Miasta Sejny — miasto chciało przejąć opiekę nad cmentarzem w przypadku, kiedy Gmina Żydowska zrzeknie się roszczeń do “Domu Talmudycznego. Gmina Żydowska nie wyraziła na to zgody. Chcą przenieść własność na nich w zamian za opiekę nad cmentarzem.
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — był taki moment, że Pan Czyżewski mówił o tym, że nie będą dochodzić roszczeń w stosunku do Domu Talmudycznego, ale po kilku dniach zmienił zdanie. Ostateczne stanowisko i tak podejmie Rada Miasta, bo na tych budynkach jest hipoteka.
- Jak każdy radny wie, w tym tygodniu miasto otrzymało ostateczna wysokość subwencji oświatowej na 2004 r. i jest ona mniejsza od tej, która była podana w grudniu 2003 r. o kwotę 343.239,- złotych. Budżet był robiony pod subwencje grudniową, do której miasto miało dołożyć kwotę 249 tysięcy złotych. W tej chwili trzeba dołożyć do oświaty około 600 tysięcy złotych. Jest to problem i będzie wyjazd do Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby sprawę wyjaśnić.
Radna Małgorzata Gruda — chce wiedzieć jak jest kwota na 1 ucznia w subwencji grudniowej, a jaka w subwencji ostatecznej? Chodzi o to, aby mieć porównanie w stosunku do innych gmin. Myśli, że stawka na 1 ucznia w poszczególnych szkołach jest znana.
Radny Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta — paradoksem jest to, że miasto Sejny ma jeden z najmniejszych wskaźników kosztów w Polsce w przeliczeniu na 1 ucznia i ma takie problemy z subwencja oświatową. Nie rozumie gdzie leży przyczyna tak dużych braków w oświacie na terenie miasta Sejny.
Burmistrz Miasta — jest przygotowywane wystąpienie do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie subwencji oświatowej dla miasta Sejny.
- Komisja przetargowa dotyczyła wyłonienia wykonawcy planu przestrzennego zagospodarowania miasta Sejny.
- Jak tylko będzie to możliwe przystąpi się do podziału gruntu i podejmie się decyzję czy rozbiórkę połączy się ze sprzedażą, czy rozbiorą to pracownicy interwencyjni.
Radni nie zgłosili zastrzeżeń do odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
Do pkt 12.
W sprawach różnych poruszono następujące zagadnienia:.
- Radny Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta — odczyta pismo byłego radnego Mariana Aurona, który donosi na Burmistrza Miasta, że jest Prezesem Klubu Sportowego “Pomorzanka” i może zachodzić sytuacja korupcjogenna oraz to, że prowadzi działalność na mieniu komunalnym (pismo w załączeniu).
Po wysłuchaniu wyjaśnień Burmistrza Miasta wysłał odpowiedź do Wojewody Podlaskiego. Przedstawił treść odpowiedzi (pismo w załączeniu).
- Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił pismo Pana Stanisława Buchowskiego w sprawie dofinansowania jego książki pt. “Ziemia Sejneńsko — Suwalska w latach 1918-1920”. Koszt jej wydania wynosi około 15 tysięcy złotych. Pismo w załączeniu.
Radna Małgorzata Gruda — uważa, że jest 5 gmin w naszym powiecie, które powinny złożyć się na wydanie tej książki. Zwraca się do Burmistrza Miasta, aby zajął się tym tematem.
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — Pan Buchowski złożył wniosek do ministra Przewoźnika i otrzymał informację, że jego wniosek zostanie rozpatrzony przy konstrukcji budżetu na 2004 r. Osobiście pomaga w kontaktach z ministrem Przewoźnikiem, który bardzo dobrze zna nasz teren bo uczestniczył w wielu imprezach patriotycznych. Uważa również, że każda gminna wniesie jakiś wkład finansowy do wydania tej książki.
- Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — odczytał treść pisma, które wysłał do byłego radnego Mariana Aurona w sprawie usunięcia naruszenia prawa tj. podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego (pismo w załączeniu). Zaznaczył, że za pośrednictwem Rady Miasta pan Marian Auron wysłał pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie uchylenia tej uchwały.
- Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — odczytał odpowiedź, którą otrzymał na donos pana Mariana Aurona na 3 radnych Rady Miasta (Waldemara Kwaterskiego, Jacka Gniazdowskiego i Andrzeja Mocarskiego) do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, który nie znalazł podstaw do wygaszenia ich mandatów (pismo w załączeniu).
- Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — poinformował radnych, że pan Marian Auron pisze do różnych instytucji na działalność Rady Miasta i Burmistrza np. do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej (WFOŚiGW odpisał, że inwestycja była wielokrotnie kontrolowana i nie stwierdzono nieprawidłowości), Kancelarii Premiera RP, Prokuratury Rejonowej w Sejnach, Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta są “ciągani” na przesłuchania do Powiatowej Komendy Policji w Suwałkach.
Jest tego dużo i nie rozumie w imię czego i dlaczego jedna osoba absorbuje tak dużą grupę ludzi w policji, prokuraturze i Urzędzie Wojewódzkim. Cierpi też na tym wizerunek miasta i traci się niepotrzebny czas.
- Radna Barbara Łuba — Przewodniczący Rady Miasta w swoim piśmie pisze, że MLKS “Pomorzanka” realizuje zadania własne gminy. Nie może realizować zadań własnych gminy, tylko może otrzymać dotację przedmiotową.
Przewodniczący Rady Miasta - Pan Andrzej Mocarski - MLKS “Pomorzanka” realizuje te zadania w ramach ważnego porozumienia z Burmistrzem Miasta.
- Radna Barbara Łuba — Burmistrz Miasta w swoim sprawozdaniu wspomniał o Szkole Podstawowej Nr 1 w Sejnach. Chce wiedzieć, czy pracownicy tej szkoły będą mieli zatrudnienie?
Chce też wiedzieć ile osób było zatrudnionych na pracach interwencyjnych w styczniu i lutym 2004 r. i gdzie te osoby pracowały?
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — według wstępnej analizy wszyscy nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sejnach znajdą zatrudnienie. W tej chwili jest problem z 2 nauczycielami.
Pani Bożena Twardowska — Dyrektor Szk. Podst. Nr 1 w Sejnach — jest problem z 2 nauczycielami, bo godziny są, ale jest problem z odpowiednim wykształceniem, aby te godziny zagospodarować.
Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — ilościowo nie odpowie ile osób pracowało w tych 2 miesiącach i może to przygotować na następną sesję. Pracownicy interwencyjni i na pracach publicznych pracowali w następujących miejscach: w MOPS Sejny, 3-osobowa grupa remontowa, zielone miejsca pracy w ZGKMWiK, w Świetlicy Dworcowej, Biblioteka Publiczna 2 osoby, w kuchni Szk. Podst. Nr 2, dwóch palaczy ( Ośrodek Kultury i Biblioteka Pedagogiczna), do sprzątania miasta — 2 osoby i 1 osoba w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Sejnach.
Do pkt 13.
Po wyczerpaniu porządku obrad Pan Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta Sejny — podziękował wszystkim za przybycie na obrady sesji i zamknął obrady wypowiadając następujące słowa:
“Zamykam obrady XIV Sesji Rady Miasta Sejny”.
Protokołował: Przewodniczący Rady Miasta
Lech Koneszko Andrzej Mocarski
Metryka strony