Protokół z obrad Sesji Rady Nr 14

PROTOKÓŁ

z obrad XIV Sesji Rady Miasta Sejny

odbytych w dniu 27 lutego 2004 r.

Obrady sesji rozpoczęły się 27 lutego 2004 r. o godz. 13.00

Obrady sesji zakończyły się 27 lutego 2004 r. o godz. 15.30

Obrady odbyły się w sali narad Urzędu Miasta Sejny.

W obradach udział wzięło 13 radnych, zgodnie z załączoną listą obecności.

Radni nieobecni na sesji:

  1. Pan Jacek Gniazdowski

Ponadto w obradach uczestniczyli:

  1. Pan Jan Stanisław Kap - Burmistrz Miasta Sejny

  2. Pani Halina Chomicz - Skarbnik Gminy Miasta Sejny

  3. Pani Aleksandra Kaklin - Sekretarz Gminy Miasta Sejny

  4. Pani Bożena Twardowska - Dyrektor Szk. Podst. Nr 1 w Sejnach

  5. Pani Renata Czeszkiewicz - Dyrektor Szk. Podst. Nr 2 w Sejnach

  6. Pan Krzysztof Tur - Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Sejnach

  7. Pani Beata Dźwilewska - Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1

  8. Pan Romuald Kisiel - Dyrektor ZGKMWiK w Sejnach

  9. Pani Jolanta Piktel - Przewodnicząca MKRPA w Sejnach

  10. Pani Janina Strzyżewska - Radca Prawny Urzędu Miasta Sejny

  11. Pani Elżbieta Miszkiel - Komenda Hufca ZHP Sejny

  12. Pan Arkadiusz Nowalski - Komenda Hufca ZHP Sejny

  13. Pani Teresa Ziniewicz Tur - Nauczycielka Gimnazjum Nr 1 w Sejnach

  14. Grupa uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Sejnach im. Jana Pawła II w Sejnach.

Obrady otworzył i im przewodniczył radny Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta Sejny wypowiadając następujące słowa:

“Otwieram obrady XIV Sesji Rady Miasta Sejny”.

Następnie stwierdził prawomocność obrad i przedstawił proponowany porządek obrad.

Rada Miasta Sejny jednogłośnie przyjęła porządek obrad XIV Sesji Rady Miasta Sejny.

Porządek obrad:

  1. Otwarcie obrad.

  2. Przyjęcie porządku obrad.

  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

  4. Sprawozdanie z prac Burmistrza Miasta Sejny od ostatniej sesji.

  5. Interpelacje radnych.

  6. Informacja o działalności harcerstwa na terenie miasta.

  7. Przyjęcie uchwały w sprawie sprawozdań z prac Komisji Rady Miasta za 2003 r. i przyjęcia planów pracy Komisji na 2004 r.

  8. Przyjęcie sprawozdania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2003 r.

  9. Przyjęcie programu działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2004 r.

  10. Przyjęcie uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.

  11. Odpowiedzi na interpelacje.

  12. Sprawy różne.

  13. Zakończenie obrad.

Do pkt 3.

Rada Miasta jednogłośnie przyjęła protokół z obrad XIII Sesji Rady Miasta Sejny odbytej w dniu 30 grudnia 2003 r.

Do pkt 4.

Burmistrz Miasta Sejny — Pan Jan Stanisław Kap — przedstawił sprawozdanie ze swoich prac od ostatniej sesji i informację o wydanych decyzjach za okres od 1 stycznia 2004 r. do 26 lutego 2004 r.:

- w dniach 8-9 stycznia 2004 r. odbyło się w Sejnach szkolenie przeprowadzone przez Władzę Wdrażającą i Euroregion “Niemen” w sprawie pozyskiwania funduszy z PHARE 2001 i 2002.

- dnia 22 stycznia 2004 r. odbyło się spotkanie Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Oprócz tradycyjnych tematów, które są poruszane na każdym spotkaniu zadawali pytania w sprawie:

  1. dopłat do oświetlenia ulicznego za 2003 r.,

  2. niedoszacowania dotacji,

  3. dożywiania dzieci.

- 2 lutego 2003 r. w Teatrze im. Węgierki w Białymstoku odbyła się inauguracja programu profilaktycznego pn. “Bezpieczne przedszkole” opracowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy udziale Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Program pilotażowy jest realizowany przez 3 przedszkola z terenu Białegostoku.

- 10 lutego 2004 r. odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, na którym wstępnie omówiono organizację nowego roku szkolnego 2004/2005. Omówiono również likwidację Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sejnach a szczególnie los kadry pedagogicznej tej szkoły. Rozmawiali również o planie remontów w okresie wakacji.

- 12 lutego 2004 r. odbyła się promocja książki przygotowanej przez Pana Łukasza Sowulewskiego przy udziale sejneńskich pszczelarzy pt. “Pszczelarstwo na Sejneńszczyźnie”.

- 12 lutego 2004 r. odbyło się otwarcie kawiarenki internetowej “Ikonka” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sejnach. W otwarciu uczestniczył wiceminister Szyszko.

Tego samego dnia odbyło się w Starostwie Powiatowym w Sejnach spotkanie z Panią Elżbietą Niedziejko — Prezesem Suwalskiej Izby Rolniczo — Turystycznej w sprawie planów inwestycyjnych na terenie powiatu sejneńskiego i realizacji zintegrowanego programu rozwoju turystyki i informacji turystycznej.

- 13 lutego 2004 r. pierwszą wizytę w Sejnach odbył poseł Prawa i Sprawiedliwości Pan Jarosław Zieliński. Na spotkaniu przestawił najważniejsze problemy miasta, które należy rozwiązać w tej kadencji Rady Miasta.

- 14 lutego 2004 r. odbyła się w Gimnazjum Nr 1 w Sejnach choinka osób niepełnosprawnych. Zabawa była bardzo udana przy ogromnej frekwencji dzieci i osób niepełnosprawnych z terenu powiatu.

- 15 lutego 2004 r. w Domu Litewskim w Sejnach była obchodzona 85 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Litwę.

- 16 lutego 2004 r. w Białymstoku odbyło się roczne podsumowanie działalności Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Na tym podsumowaniu został przekazany nowy samochód dla Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach. Jest to już 3 samochód pozyskany przez naszą Komendę w ostatnich 3 latach.

- 19 lutego 2004 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się prezentacja funkcjonowania służby zdrowia w Hiszpanii na populacji 200 tysięcy osób, a więc ilościowo zbliżonych do ludności 3 powiatów (sejneńskiego, suwalskiego i augustowskiego). Prowadzący prezentację stwierdził, że można to przenieść na grunt polski.

- 19 lutego 2004 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Sejnach. W zebraniu uczestniczył Komendant Wojewódzkiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Trwają przygotowania do zakupu nowe sztandaru OSP.

Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — przedstawił informacje o wydanych decyzjach Burmistrza Miasta Sejny za okres od 1 stycznia 2004 r. do 26 lutego 2004 r. (informacja w załączeniu).

Do pkt 5.

Radni złożyli następujące interpelacje i zapytania:

Radna Małgorzata Gruda

  1. Chce wiedzieć, jak wygląda sprawa zwrotu Synagogi i Domu Talmodycznego dla Żydowskiej Gminy Wyznaniowej? W prasie wyczytała, że Burmistrz Miasta otrzymał w tej sprawie jakieś propozycje.

  2. Jak kształtuje się subwencja na 1 ucznia w szkole podstawowej i gimnazjum w 2004 roku i jak to się ma do subwencji na 1 ucznia w 2003 r.?

  3. Z informacji Burmistrza Miasta wynika, że była powołana komisja przetargowa. Czego dotyczył przetarg?

Radny Romuald Jakubowski

  1. Jak daleko jest posunięta sprawa rozbiórki budynku komunalnego przy ul. Piłsudskiego w Sejnach?

Do pkt 6.

Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — na dzisiejsze posiedzenie zostali zaproszeni przedstawiciele harcerstwa, którzy przedstawią jak wygląda ich działalność na terenie naszego miasta.

Pan Arkadiusz Nowalski — członek Komendy Hufca ZHP w Sejnach —podziękował za zaproszenie na sesje Rady Miasta, na której będą mogli pochwalić się swoją działalnością i osiągnięciami. Cieszy się też z tego, że na sali są dyrektorzy szkół, którzy mogą dużo pomóc w ich działalności. Druh Arkadiusz Nowalski przedstawił informację na temat działalności harcerstwa na terenie miasta i powiatu. Od lutego 2004 r. na terenie miasta i powiatu działa Związek Drużyn, który jest konsekwencją rozwiązania Hufca Sejny. Nasze drużyny będą należeć do Hufca ZHP Augustów. Na naszym terenie oprócz drużyn ZHP działa 1 drużyna ZHR, z która nawiązali współpracę. Hufiec Sejny został rozwiązany, bo nie ma tylu drużyn, które mogą tworzyć hufiec. Mała ilość drużyn to brak kadry do prowadzenia tych drużyn. Z braku kadry nie powstała żadna gromada zuchowa. Gromady zuchowe to początek drogi każdego harcerza. Będą czynione starania, aby gromady zuchowe jak najszybciej zaczęły działać. Komenda Związku Drużyn ZHP w Sejnach zbiera się, co 2 tygodnie. W tej chwili Związek Drużyn w Sejnach liczy 120 harcerzy, z tego 60 harcerzy to mieszkańcy miasta. Drużyna zamiejscowe są prowadzone przez drużynowych z miasta. W ostatnim okresie powstała 1 drużyna w Jeglińcu i 2 drużyny w Karsnopolu w tym 1 drużyna Harcerskiej Służby Granicznej. W samych Sejnach funkcjonują 3 drużyny. W tej chwili harcerzem jest osoba do 45 roku życia. Po tym okresie przechodzi się do Ruchu Przyjaciół Harcerstwa. Drużyny działające w Sejnach to drużyny specjalnościowe, działające przy Straży Granicznej, Powiatowej Komendzie Policji i Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej. W swoje pracy duży nacisk kładą na pracę wychowawczą, ale bez współpracy ze szkołami i rodzicami trudno będzie osiągnąć wymierne efekty tej pracy.

Za swój sukces uważają zdobycie funduszy (około 5 tysięcy złotych) na zakup fantoma, który służy do nauki udzielania pierwszej pomocy. Jest to sprzęt, do którego brakuje tzw. wtyczki i kabel do współpracy z komputerem. Posiadanie takiego kabla to możliwość nauczania na najwyższym poziomie. Za pomoc w zakupie fantoma chce podziękować pracownikowi Komendy Powiatowej PSP a zarazem radnemu Rady Miasta Panu Rafałowi Sławińskiemu. Wspólnie z Powiatową Komenda PSP planują powstanie harcerskiej grupy ratowniczej. W swojej pracy starają się zakładać drużyny wielopoziomowe, które są bardziej trwałe. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Burmistrzem Miasta i Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach. To dzięki tej współpracy mogli przeszkolić 3 instruktorów harcerskich. Te przeszkolenie zaowocowało tym, że zostało otwartych 10 prób instruktorskich.

Zwrócił się do dyrektorów szkół, aby nawiązać współpracę w celu powrotu drużyn harcerskich do pracy w szkołach. Nie da się prowadzić wychowania młodzieży i wychowania patriotycznego bez szkół.

Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował za współpracę i pomoc Burmistrzowi Miasta Sejny i wręczył srebrna odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa nadaną przez Komendanta Chorągwi ZHP w Białymstoku.

Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — podziękował na przyznanie srebrnej odznaki Ruchu Przyjaciół Harcerstwa i zapewnił, że w dalszym ciągu będzie pomagał prężnie pracującemu harcerstwu na terenie naszego miasta.

Pani Weronika Pogorzelska — jest zainteresowana ile kosztuje kabel i wtyczka do komputera, która jest niezbędna do podłączenia fantoma do komputera?

Pan Arkadiusz Nowalski — jest to kwota około 2.000,- złotych.

Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — podziękował za obszerną informacje na temat działalności harcerstwa na terenie miasta i życzył powodzenia w dalszej pracy harcerskiej i wychowawczej.

Do pkt 7.

Pani Weronika Pogorzelska — Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej — przedstawiła sprawozdanie z prac Komisji Rewizyjnej za 2003 r. i zapoznała z planem kontroli Komisji Rewizyjnej na 2004 r.

Pan Jacek Kozakiewicz — Przewodniczący Komisji Planu, Budżetu i Finansów — przedstawił sprawozdanie z prac Komisji za 2003 r. i przedłożył plan pracy Komisji Planu, Budżetu i Finansów na 2004 r.

Pani Małgorzata Gruda — Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Handlu i Ochrony Środowiska — przedstawiła sprawozdanie z prac Komisji za 2003 r. i zapoznała z planem pracy Komisji na 2004 r.

Pani Ewa Meyza — Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Spraw Socjalnych, Zdrowia i Kultury — przedstawiła sprawozdanie z prac Komisji za 2003 r. i plan pracy Komisji na 2004 r.

Rada Miasta Sejny jednogłośnie przyjęła sprawozdania z prac Komisji za 2003 r., plan kontroli Komisji Rewizyjnej na 2004 r. i plany pracy Komisji na 2004 r. (uchwala w załączeniu).

Do pkt 8.

Pani Jolanta Piktel — Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych — przedstawiła sprawozdanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach za 2003 r.

Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił projekt uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2003 r.

Rada Miasta Sejny jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za 2003 r. (uchwała w załączeniu).

Do pkt 9.

Pani Jolanta Piktel — Przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach przedstawiła program działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach na 2004 r.

Pani Małgorzata Gruda — Przewodnicząca Komisji BPHiOŚ — poinformowała, że na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Handlu i Ochrony Środowiska zaproponowano następujące zadania do programu działania MKRPA w Sejnach na 2004 r.:

    1. dofinansowanie zakupu samochodu do przewozu osób, który będzie wykorzystany do dojazdów na zajęcia terapeutyczne i imprezy rekreacyjno-sportowe,

    2. nawiązanie współpracy z SP ZOZ Sejny w celu wykorzystania poradni psychiatrycznej przez objęcie poradami osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków,

    3. przeprowadzenie remontu świetlicy przy ul. Parkowej 5

    4. odbycie 2 razy w roku spotkań z Komisją Bezpieczeństwa Publicznego, Handlu i Ochrony Środowiska Rady Miasta Sejny,

    5. pisanie projektów do Europejskich Funduszy Strukturalnych w celu pozyskania funduszy na działalność MKRPA.

Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił projekt uchwały w sprawie planu działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Sejnach na 2004 r., w którym zostały uwzględnione powyższe zadań.

Rada Miasta Sejny jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie programu działania Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach (uchwała w załączeniu).

Do pkt 10.

Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił projekt uchwały w sprawie najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników samorządowych.

Rada Miasta Sejny jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie najniższego wynagrodzenia pracowników samorządowych (uchwała w załączeniu).

Do pkt 11.

Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych udzielił Burmistrz Miasta Sejny — Pan Jan Stanisław Kap:

  1. Odnośnie mienia pożydowskiego tj. Synagogi i Domu Talmudycznego zostało wysłane pismo do Związku Wyznaniowego Gmin Żydowskich RP w sprawie rozwiązania problemu zwrotu w/w budynków. Odczytał treść korespondencji w sprawie zwrotu Synagogi i Domu Talmudycznego (pisma w załączeniu).

    Pani Janina Strzyżewska — Radca Prawny Urzędu Miasta Sejny — na jednym ze spotkań padła sugestia, aby ogrodzić cmentarz żydowski. Pismo Burmistrza Miasta ma wyjaśnić, czy będzie to opieka, która była określona w poprzednim piśmie, czy pod słowem opieka jest budowa ogrodzenia. Jest to sprawa istotna z finansowego punktu widzenia.

    Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — bardzo ważną rolę w tej sprawie zaczął odgrywać Ośrodek Pogranicze w Sejnach. Pan Czyżewski jest w stałym kontakcie z Burmistrzem Miasta i Gminą Wyznaniową Żydowską.

    Pani Janina Strzyżewska — Radca Prawny Urzędu Miasta Sejny — miasto chciało przejąć opiekę nad cmentarzem w przypadku, kiedy Gmina Żydowska zrzeknie się roszczeń do “Domu Talmudycznego. Gmina Żydowska nie wyraziła na to zgody. Chcą przenieść własność na nich w zamian za opiekę nad cmentarzem.

    Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — był taki moment, że Pan Czyżewski mówił o tym, że nie będą dochodzić roszczeń w stosunku do Domu Talmudycznego, ale po kilku dniach zmienił zdanie. Ostateczne stanowisko i tak podejmie Rada Miasta, bo na tych budynkach jest hipoteka.

  2. Jak każdy radny wie, w tym tygodniu miasto otrzymało ostateczna wysokość subwencji oświatowej na 2004 r. i jest ona mniejsza od tej, która była podana w grudniu 2003 r. o kwotę 343.239,- złotych. Budżet był robiony pod subwencje grudniową, do której miasto miało dołożyć kwotę 249 tysięcy złotych. W tej chwili trzeba dołożyć do oświaty około 600 tysięcy złotych. Jest to problem i będzie wyjazd do Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby sprawę wyjaśnić.

    Radna Małgorzata Gruda — chce wiedzieć jak jest kwota na 1 ucznia w subwencji grudniowej, a jaka w subwencji ostatecznej? Chodzi o to, aby mieć porównanie w stosunku do innych gmin. Myśli, że stawka na 1 ucznia w poszczególnych szkołach jest znana.

    Radny Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta — paradoksem jest to, że miasto Sejny ma jeden z najmniejszych wskaźników kosztów w Polsce w przeliczeniu na 1 ucznia i ma takie problemy z subwencja oświatową. Nie rozumie gdzie leży przyczyna tak dużych braków w oświacie na terenie miasta Sejny.

    Burmistrz Miasta — jest przygotowywane wystąpienie do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie subwencji oświatowej dla miasta Sejny.

  3. Komisja przetargowa dotyczyła wyłonienia wykonawcy planu przestrzennego zagospodarowania miasta Sejny.

  4. Jak tylko będzie to możliwe przystąpi się do podziału gruntu i podejmie się decyzję czy rozbiórkę połączy się ze sprzedażą, czy rozbiorą to pracownicy interwencyjni.

Radni nie zgłosili zastrzeżeń do odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

Do pkt 12.

W sprawach różnych poruszono następujące zagadnienia:.

  1. Radny Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta — odczyta pismo byłego radnego Mariana Aurona, który donosi na Burmistrza Miasta, że jest Prezesem Klubu Sportowego “Pomorzanka” i może zachodzić sytuacja korupcjogenna oraz to, że prowadzi działalność na mieniu komunalnym (pismo w załączeniu).

    Po wysłuchaniu wyjaśnień Burmistrza Miasta wysłał odpowiedź do Wojewody Podlaskiego. Przedstawił treść odpowiedzi (pismo w załączeniu).

  2. Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — przedstawił pismo Pana Stanisława Buchowskiego w sprawie dofinansowania jego książki pt. “Ziemia Sejneńsko — Suwalska w latach 1918-1920”. Koszt jej wydania wynosi około 15 tysięcy złotych. Pismo w załączeniu.

    Radna Małgorzata Gruda — uważa, że jest 5 gmin w naszym powiecie, które powinny złożyć się na wydanie tej książki. Zwraca się do Burmistrza Miasta, aby zajął się tym tematem.

    Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — Pan Buchowski złożył wniosek do ministra Przewoźnika i otrzymał informację, że jego wniosek zostanie rozpatrzony przy konstrukcji budżetu na 2004 r. Osobiście pomaga w kontaktach z ministrem Przewoźnikiem, który bardzo dobrze zna nasz teren bo uczestniczył w wielu imprezach patriotycznych. Uważa również, że każda gminna wniesie jakiś wkład finansowy do wydania tej książki.

  3. Przewodniczący Rady Miasta — Pan Andrzej Mocarski — odczytał treść pisma, które wysłał do byłego radnego Mariana Aurona w sprawie usunięcia naruszenia prawa tj. podjęcia uchwały o wygaśnięciu mandatu radnego (pismo w załączeniu). Zaznaczył, że za pośrednictwem Rady Miasta pan Marian Auron wysłał pozew do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie uchylenia tej uchwały.

  4. Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kapodczytał odpowiedź, którą otrzymał na donos pana Mariana Aurona na 3 radnych Rady Miasta (Waldemara Kwaterskiego, Jacka Gniazdowskiego i Andrzeja Mocarskiego) do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, który nie znalazł podstaw do wygaszenia ich mandatów (pismo w załączeniu).

  5. Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — poinformował radnych, że pan Marian Auron pisze do różnych instytucji na działalność Rady Miasta i Burmistrza np. do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie budowy kanalizacji sanitarnej (WFOŚiGW odpisał, że inwestycja była wielokrotnie kontrolowana i nie stwierdzono nieprawidłowości), Kancelarii Premiera RP, Prokuratury Rejonowej w Sejnach, Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta są “ciągani” na przesłuchania do Powiatowej Komendy Policji w Suwałkach.

    Jest tego dużo i nie rozumie w imię czego i dlaczego jedna osoba absorbuje tak dużą grupę ludzi w policji, prokuraturze i Urzędzie Wojewódzkim. Cierpi też na tym wizerunek miasta i traci się niepotrzebny czas.

  6. Radna Barbara Łuba — Przewodniczący Rady Miasta w swoim piśmie pisze, że MLKS “Pomorzanka” realizuje zadania własne gminy. Nie może realizować zadań własnych gminy, tylko może otrzymać dotację przedmiotową.

    Przewodniczący Rady Miasta - Pan Andrzej Mocarski - MLKS “Pomorzanka” realizuje te zadania w ramach ważnego porozumienia z Burmistrzem Miasta.

  7. Radna Barbara Łuba — Burmistrz Miasta w swoim sprawozdaniu wspomniał o Szkole Podstawowej Nr 1 w Sejnach. Chce wiedzieć, czy pracownicy tej szkoły będą mieli zatrudnienie?

Chce też wiedzieć ile osób było zatrudnionych na pracach interwencyjnych w styczniu i lutym 2004 r. i gdzie te osoby pracowały?

Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — według wstępnej analizy wszyscy nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sejnach znajdą zatrudnienie. W tej chwili jest problem z 2 nauczycielami.

Pani Bożena Twardowska — Dyrektor Szk. Podst. Nr 1 w Sejnach — jest problem z 2 nauczycielami, bo godziny są, ale jest problem z odpowiednim wykształceniem, aby te godziny zagospodarować.

Burmistrz Miasta — Pan Jan Stanisław Kap — ilościowo nie odpowie ile osób pracowało w tych 2 miesiącach i może to przygotować na następną sesję. Pracownicy interwencyjni i na pracach publicznych pracowali w następujących miejscach: w MOPS Sejny, 3-osobowa grupa remontowa, zielone miejsca pracy w ZGKMWiK, w Świetlicy Dworcowej, Biblioteka Publiczna 2 osoby, w kuchni Szk. Podst. Nr 2, dwóch palaczy ( Ośrodek Kultury i Biblioteka Pedagogiczna), do sprzątania miasta — 2 osoby i 1 osoba w Przedszkolu Miejskim Nr 1 w Sejnach.

Do pkt 13.

Po wyczerpaniu porządku obrad Pan Andrzej Mocarski — Przewodniczący Rady Miasta Sejny — podziękował wszystkim za przybycie na obrady sesji i zamknął obrady wypowiadając następujące słowa:

“Zamykam obrady XIV Sesji Rady Miasta Sejny”.

Protokołował: Przewodniczący Rady Miasta

Lech Koneszko Andrzej Mocarski

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miasta w Sejnach

Wytwarzający/odpowiadający: Lech Koneszko

Wprowadzający: Lech Koneszko

Data modyfikacji: 2004-04-04

Opublikował: Jan Lupo

Data publikacji: 2004-04-04